Hububat, Canlı Hayvan ve Süpürge Teli satış salonlarımızın bilgilerini online.etb.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.
   Borsamızdan Haberler
TOBB'nin 75.Genel Kurulu Gerçekleştirildi 02.05.2019

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 75. Genel Kurulu 2 Mayıs 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde (TOBB-ETÜ) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar, TOBB delegeleri, camianın temsilcileri ve çok sayıda basın mensubunun katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıya, Edirne Ticaret Borsası’nı (ETB) temsilen Meclis ve Yönetim Kurulu üyeleri iştirak etti.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Genel Kurul’un açılışında yaptığı konuşmada  ‘Birliğimiz Ebedi, Gündemimiz Ekonomi’ temasına vurgu yaparak, iş dünyasının önümüzdeki süreçte gündemin ekonomi olmasını istediğini söyledi.

Genel Kurul toplantısı öncesi 01 Mayıs 2019 tarihinde TOBB Merkezinde geleneksel olarak gerçekleştirilen yöresel ürün tanıtımı organizasyonu kapsamında, Türkiye’nin 81 ilinden gelerek Ankara’da buluşan 365 oda ve borsa temsilcisinin de içerisinde bulunduğu tüm katılımcılara Edirne Ticaret Borsası tarafından tava ciğer, beyaz peynir, badem ezmesi ve bademli kurabiye ikram edilerek Edirne’nin tanıtımı yapıldı. ETB’ye tahsis edilen stant içerisinde gün boyunca hazır bulunan Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından ziyaretçilere Borsa’nın faaliyetleri ve projeleri hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.

Hizmet Şeref Belgesi ve Plaketleri ile Proje Ödülleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılımıyla TOBB Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

TOBB delegesi olarak 10 ve 20 yılını dolduranlara, son seçimlerden bu yana ahirete intikal eden Oda ve Borsa Başkanlarının ailelerine Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket takdim edildi.

ETB delegelerinden Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferudun Çatalçekiç’e 20.Yıl, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Göktaş ve Meclis Üyesi Erhan Akgün’e 10.Yıl Plaketi, takdim edildi. Tören sonrasında stantları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ETB standında kendi pişirdiği Tava Ciğeri katılımcılara ikram etti. 

İkram konusu tüm ürünlerin yüksek beğeniyle karşılandığı organizasyonda, Tava Ciğer özel ilgi gördü. Ziyaretçilere ürünleri nasıl temin edilebilecekleri hakkında detaylı bilgiler verildi. Edirne Tava Ciğerinin diğer yöresel ürünlerden farklı olduğu ve yerinde tadına bakılması gereken bir değer olduğu ifade edilerek, tarihi ve turistik zenginlikleri de görebilmeleri amacıyla ziyaretçiler Edirne’ye davet edildi.

Yayın Tarihi: 02 Mayıs 2019 Perşembe, 17:46

 • Borsamızdan Haberler
  Borsamızdan Duyurular
  TOBB Haberler
  TOBB Duyurular
  HIZLI ERISIM LINKLERI
  MOBIL UYGULAMALAR
  Umurbey Mah. Büyükdöllük Yolu Üzeri Sok. No:7 - EDİRNE
  Tel: 0.284.226 85 00(Pbx) • Faks: 0.284.226 85 01
  Canlı Hayvan Satış Tesisleri Tel: 0.284.226 85 00(161) Faks: 0.284 226 85 02
  Süpürge Teli Satış Tesisleri Tel:0.284.235 53 85
  Lalapaşa İrtibat Bürosu Tel: 0.284.321 40 56 • Süloğlu İrtibat Bürosu Tel:0.284.311 32 11
  Istatistik | Bilgi Edinme | Iletisim