Hububat, Canlı Hayvan ve Süpürge Teli satış salonlarımızın bilgilerini online.etb.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.
Salonumuzda satışlar saat 09:30'da başlamaktadır. Seans sonuçlarını 09:40'tan itibaren online.etb.org.tr adresinden takip edebilirsiniz.
   Borsamızdan Haberler
Bilgi Güçtür AB Projesi Kapsamında Plovdiv Ticaret ve Sanayi Odası'na Ziyaret 23.02.2020

Türkiye- Avrupa Birliği İş Diyaloğu Hibe Programı (TEBD) kapsamında, Edirne Ticaret Borsası (ETB) ve Yambol Ticaret ve Sanayi Odası (YCCI) ortaklığında düzenlenen ‘”Bilgi Güçtür” projesi çerçevesinde Plovdiv Ticaret ve Sanayi Odası’na her iki tarafın proje ekipleri ile birlikte 21-23 Şubat tarihleri arasında bir ziyaret gerçekleştirildi.

Proje kapsamında gelen ekibi, Plovdiv Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dobrina Prodanova ile Odanın CEO'su Angel Hronev karşıladı. Plovdiv TSO tarafından odanın faaliyetleri hakkında genel bir sunum yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından proje kapsamında hazırlanan ve Oda ve Borsa hakkında bilgilerin yanı sıra üyelerinin faaliyet konuları ile iletişim bilgilerini içeren kitapçık Plovdiv TSO temsilcilerine teslim edildi.

Etkinlik esnasında Edirne Ticaret Borsası’nın işleyişi ve kapasitesi ile ilgili kısaca bilgi veren ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk; “Projemiz kapsamında bir çok faydalı faaliyet gerçekleştirdik, bölgemize iş hacmiyle değer katan üyelerimiz ile Plovdiv’deki yatırımcılar arasında bir iletişim köprüsü oluşturmak, aramızdaki işbirliğini arttırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

YCCI Başkanı Stoycho Stoychev de program kapsamında düzenlenen faaliyetler sayesinde geliştirilen güçlü ilişki ve dostluklardan duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Ziyaret sırasında T.C. Filibe Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Mehmet Ali Erdem ile bir araya gelme fırsatı yakalayan katılımcılar bölgenin ticari potansiyeli üzerine bilgi alışverişinde bulundu. Program bitiminde kendilerini misafir eden Plovdiv Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür eden ETB Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk, günün anısına hazırlanan hediyeyi takdim etti.

ETB ve YCCI Proje heyeti programın ikinci gününde, Agra-2020 Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarını ziyaret ederek, bölgenin en büyük tarım sektörü temsilcileriyle temaslarda bulundu.

Mayıs ayında sona erecek projeyle; Borsanın insan kaynakları ve hizmet kalitesini geliştirilmesi, AB üyelik sürecinde bölgemizde süregelen rolünün güçlendirilmesinin yanında, AB üyesi ülkelerde bulunan oda ve borsalarla sürdürülebilir iş birliği fırsatları oluşturulması hedefleniyor.

 

Yayın Tarihi: 23 Şubat 2020 Pazar, 14:04

 • Borsamızdan Haberler
  Borsamızdan Duyurular
  TOBB Haberler
  TOBB Duyurular
  HIZLI ERISIM LINKLERI
  MOBIL UYGULAMALAR
  Umurbey Mah. Büyükdöllük Yolu Üzeri Sok. No:7 - EDİRNE
  Tel: 0.284.226 85 00(Pbx) • Faks: 0.284.226 85 01
  Canlı Hayvan Satış Tesisleri Tel: 0.284.226 85 00(161) Faks: 0.284 226 85 02
  Süpürge Teli Satış Tesisleri Tel:0.284.235 53 85
  Lalapaşa İrtibat Bürosu Tel: 0.284.321 40 56 • Süloğlu İrtibat Bürosu Tel:0.284.311 32 11
  Istatistik | Bilgi Edinme | Iletisim